چطور باد سرد و گرم کولر گازی را تنظیم کنیم؟

مجله پزشکی و سلامت

بررسی مقالات پزشکی

چطور باد سرد و گرم کولر گازی را تنظیم کنیم؟

mm
مجله پزشکی و سلامت بررسی مقالات پزشکی

چطور باد سرد و گرم کولر گازی را تنظیم کنیم؟

تنظیم دمای کولر گازی با استفاده از ریموت کنترل انجام می‌شود و کارکرد این وسیله غالبا در همه مدل‌های کولر گازی مشابه هم خواهد بود. برخی افراد ممکن است در تنظیم باد سرد کولر گازی در تابستان و تنظیم باد گرم کولر گازی در زمستان با مشکل روبرو شوند یا با نحوه کار ریموت کولر گازی آشنایی نداشته باشند.

کولرهای گازی با دارا بودن عملکرد سرمایشی و گرمایشی به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می‌گیرند. کولرهای گازی دارای ظرفیت های مختلفی هستند و مصرف کنندگان می‌توانند با توجه به نیاز خود، اقدام به خرید کولر گازی نمایند.

آموزش تنطیمات باد سرد و باد گرم کولر گازی و نحوه کار با ریموت کنترل در ادامه ارائه شده است.

تنظیم باد سرد کولر گلزی در تابستان و باد گرم در زمستان

کولر گازی از جمله وسایلی است که در فصل تابستان از وضعیت سرمایش آن و در فصل زمستان از وضعیت گرمایش آن استفاده می‌شود. برای تشخیص حالت گرمایش، کافیست برچسب فنی یا دفترچه راهنمای کولر گازی را بررسی کنید.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که تنظیم باد کولر گازی در حالت گرمایش یا سرمایش چگونه است؟ آیا نیاز به تنظیمات خاصی دارد یا با استفاده از ریموت کنترل قابل انجام است؟

در کولر گازی‌های اینورتر، با استفاده از ریموت کنترل می‌توانید به راحتی باد کولر گازی را تنظیم کنید. برای تنظیم باد سرد کولر گازی پس از انتخاب گزینه Mood می‌بایست دکمه Cool و برای تنظیم باد گرم دستگاه در زمستان، دکمه Heat را انتخاب کنید.

در غیراینصورت باید از تکنسین متخصص کمک بگیرید تا باد کولر گازی شما را تنظیم نماید.

نحوه استفاده از کنترل کولر گازی

کارکرد کنترل در اکثر مد‌ل‌های کولر گازی به هم شبیه است و عملکرد یکسانی دارد. با تنظیم صحیح دمای کولر گازی در فصل تابستان و زمستان، علاوه بر فشار کمتر به کمپرسور، باعث افزایش طول عمر دستگاه و کاهش مصرف برق خواهید شد.

در صورتی که ریموت کنترل شما عملکرد درستی ندارد یا به خوبی کار نمی‌کند، ابتدا باتری‌های آن را تعویض کنید. چنانچه مشکل پابرجا بود، از یک تکنسین تعمیر کولر گازی (نصب-سرویس-تعمیر-کولر-گازی/karabama.com) کمک بگیرید.

 نحوه استفاده از کنترل کولر گازی و کارکرد هریک از دکمه‌های اسپلیت:

 • دکمه START/STOP کولر گازی:

برای روشن و خاموش کردن دستگاه از دکمه روشن / خاموش یا START/STOP استفاده می‌شود.

 • دکمه Mode کولر گازی

با انتخاب دکمه Mode می‌توانید نوع عملکرد کولر گازی را انتخاب کنید:

 1. Fan: با انتخاب کلید فن، سرعت باد خروجی را کم، متوسط و زیاد کنید.

 2. Cool: دکمه Cool که به شکل دانه برف است و وظیفه تولید سرما دارد.

 3. Heat: این کلید به شکل خورشید است و باعث تولید گرما خواهد شد.

 4. Auto: با انتخاب این کلید، کولر گازی در حالت اتوماتیک قرار می‌گیرد. اگر برای مدت طولانی در اتاق حضور ندارید، می‌توانید این حالت را فعال کنید. با فعال کردن حالت Auto کولر گازی، دمای محیط را تنظیم می‌کند.

 5. Dry: این دکمه به شکل قطره آب است و رطوبت هوا را کاهش می‌دهد.

 • دکمه Temp کولر گازی

کاربرد دکمه Temp، تنظیم درجه حرارت اتاق (کم و زیاد کردن درجه هوا) است.

 • دکمه Fan Speed کولر گازی

با فشردن این دکمه می‌توانید نوع سرعت فن کولر را که دارای چهار حالت کم، متوسط، زیاد و اتوماتیک است، تغییر دهید.

 • دکمه Turbo کولر گازی

با فعال کردن این گزینه، کولر گازی با حداکثر توان خود کار می‌کند.

 • دکمه Swing کولر گازی

کاربرد دکمه Swing بالا و پایین شدن پره‌های کولر گازی و تعیین جهت باد است. در واقع این کلید جریان هوا را به طور متوالی به طرف بالا و پایین هدایت می‌کند.

نکته: در حالت سرمایش باید پره‌های هدایت کننده هوا را به سمت بالا و در حالت گرمایش پره‌ها را به سمت پایین تنظیم کنید.

 • دکمه Timer کولر گازی

برای روشن یا خاموش کردن خودگار کولر گازی در زمان مشخص، از این دکمه استفاده کنید.

 • دکمه Sleep / Time up کولر گازی

برای خاموش کردن خودکار کولر گازی، از دکمه Sleep / Time up استفاده کنید.

 • دکمه Reset کولر گازی

در صورت بهم ریختن تنظیمات کولر گازی می‌توانید از این دکمه استفاده و دستگاه را  مجدد راه‌اندازی کنید.

 • دکمه Clock کولر گازی

دکمه Clock برای تنظیم ساعت کولر گازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • دکمه Room Temperature Checking کولر گازی

برای آگاهی از دمای فعلی اتاق، از این کلید استفاده شده و عملکردی مشابه دماسنج دارد.

 • دکمه Eco کولر گازی

کلید Eco معمولا در ریموت کنترل‌های جدید وجود دارد. با فشردن آن، حالت بهینه (صرفه جویی) فعال می‌شود که در کاهش مصرف انرژی موثر خواهد بود.

 • دکمه Plasma کولر گازی

برای فعال سازی فیلتر پلاسما که برای تصفیه هوا کاربرد دارد، از این دکمه استفاده می‌شود.

نحوه تنظیم باد سرد کولر گازی در تابستان

دکمه Mood یکی از اصلی‌ترین کلیدهای ریموت کولر گازی است که با فشردن آن می‌توانید حالت دستگاه را تغییر دهید. پس از انتخاب این دکمه، با توجه به نوع کولر گازی، 4 حالت روی پنل داخلی نمایش داده می‌شود.

با فعال کردن گزینه Cool که به شکل دانه برف است، حالت سرمایش کولر گازی فعال می‌شود.

نحوه تنظیم باد گرم کولر گازی در زمستان

تنظیم باد گرم کولر گازی در زمستان با استفاده از ریموت کنترل دستگاه به راحتی امکان‌پذیر است. برای تنظیم باد گرم کولر گازی بعد از روشن کردن دستگاه، دکمه Mode را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه به حالت‌های عملکرد کولر گازی دسترسی دارید. برای فعال کردن حالت گرمایشی، گزینه Heat را انتخاب نمایید.

بهترین دمای کولر گازی در تابستان

بهترین دما برای کولر گازی در تابستان، بین 22 تا 25 درجه سانتی گراد است. در شب‌های تابستان نیز بهتر است دما بین 30 تا 32 درجه باشد. با توجه به مصرف بالای برق کولر گازی، در صورتی که دمای آن به درستی تنظیم نشود، شاهد افزایش هزینه قبض برق خواهید بود.

بهترین دمای کولر گازی در زمستان

بهترین دمای کولر گازی در زمستان، دمای بین 26 تا 28 درجه سانتی گراد است. با تنظیم دمای درست در زمستان علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه برق، فشار کمتری به کمپرسور وارد شده و موجب افزایش طول عمر کولر گازی شما خواهد شد.

کلام پایانی

اکثر کولر های گازی دارای دو عملکرد سرمایشی و گرمایشی هستند. در صورتی که دستگاه حالت گرمایش داشته باشد، روی برچسب آن عبارت HEATING درج شده است.

برای فعال کردن حالت سرما، کافیست دکمه Mode را تا زمانی که علامت دانه برف نمایش داده شود، فشار دهید.

برای فعال کردن عملکرد گرمایشی، دکمه Mode را تا زمانی که علامت خورشید روی صفحه نمایش داده شود، فشار دهید سپس دمای دلخواه خود را تنظیم نمایید.

در کولر گازی‌های اینورتر، تنظیم دما و تبدیل حالت گرمایش به سرمایش و بالعکس، به راحتی با استفاده از کنترل قابل انجام است.

در برخی از مدل‌ها لازم است تنظیم دمای کولر گازی توسط تکنسین متخصص انجام شود. مرکز کاراباما (karabama.com) دارای سال‌ها تجربه در زمینه نصب و تعمیر کولر گازی در تهران (تعمیر-کولرگازی-تهران/karabama.com) و سایر شهرستان‌های این استان بوده است و دستگاه شما را در کم‌ترین زمان و باکیفیتی بالا تعمیر خواهد کرد. همچنین کاراباما، امکان ارائه خدمات فوری نصب و تعمیر کولر گازی در کرج (تعمیر-کولر-گازی-در-کرج/karabama.com)، اصفهان، گیلان را نیز برای مشتریان فراهم کرده است.

مقایسه کولر گازی های ایرانی و خارجی

به دلیل تنوع بسیار زیاد برندهای ایرانی و خارجی، انتخاب بهترین نوع کولر گازی از نظر کیفیت و قیمت اندکی مشکل به نظر می‌رسد و ممکن است خریداران کولر گازی را دچار سردرگمی کند. از مهم‌ترین نکاتی که می‌بایست هنگام خرید کولر گازی – چه برندهای ایرانی و چه برندهای خارجی در نظر داشته باشید، می‌توان به ظرفیت دستگاه، شرایط آب و هوایی منطقه، نوع کمپرسور، مساحت محل مورد نظر، برچسب انرژی و میزان مصرف برق اشاره کرد.

چه برندهای ایرانی و چه برندهای خارجی دارای کیفیت‌های متفاوتی هستند و لازم است با توجه به امکانات آنها و قیمت مورد نظر،  اقدام به خرید بهترین کولر گازی نمایید. برندهای ایرانی کولر گازی نیز علاوه بر قیمت مناسب، دارای کیفیت بالایی بوده و می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای خرید باشد. 

هریک از برندهای ایرانی و خارجی کولر گازی ممکن است پس از مدتی با مشکل روبرو شده و نیاز به تعمیرات داشته باشد به منظور جلوگیری از آسیب به دستگاه حتما برای تعمیر کولر گازی سامسونگ، هایسنس، تهویه و ... از تکنسین‌های متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

https://vazeh.com/

تعمیر-کولر-گازی-ال-جی/karabama.com

تعمیر-کولر-گازی-سامسونگ/karabama.com

https://www.ilna.ir/fa/tiny/news-1255609

 

 نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:تاريخ : پنج شنبه 6 مرداد 1401 | 17:9 | نویسنده : mm |
.: Weblog Themes By Slide Skin:.