مجله پزشکی و سلامت

بررسی مقالات پزشکی

مجله پزشکی و سلامت

mm
مجله پزشکی و سلامت بررسی مقالات پزشکی

درمان قطعي سردرد ميگرني و سردرد مزمن با طب درد ممكن شد

 

درمان قطعي سردرد ميگرني و سردرد مزمن با طب درد

سردرد به عنوان يكي از رايج ترين دردها بين مردم جهان شناخته مي شود و به طور عمده ناحيه سر و گردن را درگير مي كندتحقيقات نشان مي دهد كه بيش از 40 ميليون نفر از مردم دنيا به سردردهاي مزمن و ميگرني گرفتار هستندلذا بررسي ريشه اي علت و درمان سردرد در دنياي امروز بسيار ضروري به نظر مي رسدافزون بر بهره گيري از روشهاي پزشكي طب نوين، توجه عميق و ويژه نسبت به خود و به عبارتي خود دوستي و ارتباط نزديك و صميمانه پزشك و بيمار مي تواند راه درمان بسياري از بيماري ها باشدزماني كه حقيقتا خودمان را دوست داشته باشيم ، تمام چيزهاي نيك از جمله سلامتي در مسير زندگي ما قرار ميگيرنددر ادامه با ما همراه باشيد تا با موثرترين روشهاي درمان ميگرن و انواع سردردها آشنا شويم.

درمان قطعي سردرد ميگرني و سردرد مزمن با طب درد

تقريبا ۳۰ نوع سردرد وجود دارد كه يك نوع آن سردرد ميگرني است، ميگرن، اختلالي در سيستم عصبي و سردردي تنشي بوده و قبل از بروز علائمي را از خود نشان مي‌دهد.

سردرد ميگرني حالت تپش‌دار و كوبنده اي دارد، عمدتا از سمت چپ سر شروع مي‌شود و مي‌تواند به تدريج تمام قسمت‌هاي سر، حتي شقيقه‌ها و چشم‌ها را هم تحت فشار قرار داده و درگير كند، از جمله راه‌هاي تشخيص سردرد ميگرني اين است كه مبتلايان به اين نوع سردرد، چنانچه به پشت دراز بكشند سردرد آنها شدت مييابد، اما اگر در حالت سجده قرار بگيرند سردردشان آرام تر ميشود.

پژوهشها نشان مي دهد كه سردردهاي ميگرني در زنان شايع‌تر بوده و ممكن است در هر سني بروز پيدا كندشايان ذكر است كه اين سردرد زمينه ارثي هم مي تواند داشته باشد، از نشانه‌هايي كه پيش از بروز سردرد ميگرني مشاهده مي‌شوند مي‌توان به حالت تهوع، دل درد، سرگيجه، خميازه كشيدن پي در پي، عصبانيت و بداخلاقي، ميل به خوردن غذا‌هاي شيرين، استفراغ، اسهال يا يبوست و اختلالات بينايي مثل تاري ديد اشاره كرد.

برخي بو‌ها و غذا‌ها نيز مي‌توانند سردرد ميگرني را تشديد كنندبه عنوان مثال، بوي عطر و ادكلن و پياز در تشديد سردرد ميگرني بسيار موثر هستند؛ همينطور بودن در جا‌هايي كه سر و صدا زياد است، اين نوع سردرد را شدت ميبخشداز ساير عواملي كه در بروز اين عارضه  نقش موثري دارند مي‌توان به استرس، اضطراب و فشار‌هاي رواني، هيجانات شديد، گرسنگي يا خستگي زياد، بي‌خوابي يا كم‌خوابي، مصرف برخي از غذا‌ها مثل غذا‌هاي مانده، ساندويچي، سوسيس و كالباس، ترشي، لبنيات، آلودگي هوا، تغييرات هورموني در زمان قاعدگي، مصرف قرص‌هاي ضدبارداري، مصرف دخانيات و مشروبات الكلي، غلظت و فشار خون بالا و ... اشاره نمود.

آشنايي با برخي از رايجترين انواع سردردها

1سردرد ميگرني

اين نوع سردرد، يك طرف سر را درگير كرده و به صورت ضرباني است كه عمدتا با حالت تهوع، استفراغ، آلرژي به نور يا صدا همراه بوده و ممكن است از تا 72 ساعت ادامه يابد و بيشتر خانمها را درگير ميكند و استرس يكي از اصلي ترين دلايل بروز و تشديد آن است.

2سردرد سينوزيت (سينوسي)

دردي عميق و دائمي كه در پشت استخوان گونه و بيني احساس ميشود و با تب و آبريزش بيني همراه است، منشا اين سردرد ميتواند عفونت، التهاب و يا تورم در سينوس هاي سر فرد ميباشد.

3سردردهاي تنشي

رايج ترين نوع سردرد است، به طوري كه حدود 80 درصد از مردم دنيا حداقل يك بار به آن دچار شده انداين سردرد با احساس فشار و درد در هر دو طرف سر به صورت حلقه مانند و گاهي همراه با احساس درد و خستگي در ناحيه گردن همراه استقطع و درمان سردرد تنشي گاها از نيم ساعت تا يك هفته طول ميكشد.

4سردرد خوشه اي

اين نوع سردرد چندان رايج نيست و تنها درصد از جمعيت جهان با آن درگير هستند ، درد يكطرفه فوق العاده شديد كه عمدتا در ناحيه اطراف يا پشت چشم حس ميشود و با آبريزش يك طرفه از بيني و اشك ريزي يك طرفه و قرمز شدن چشم همراه استبين پانزده دقيقه تا 2.5 ساعت هم درمان سردرد خوشه اي به طول ميانجامد.

 

نحوه تشخيص نوع سردردها از هم

به علت تشابه زيادي كه بين اين سردردها وجود دارد، براي تشخيص نوع دقيق سردرد خود حتما بايد به پزشك متخصص مراجعه كنيددر كلينيك دكتر فرشته اسفند ياري نوع سردرد شما با استفاده از آپديت ترين متد روز دنيا و پيشرفته ترين تجهيزات پزشكي و با حداقل ميزان خطا، تشخيص داده شده و درمان سردرد به طور كامل و قطعي صورت مي گيرد.

بنا به شيوع انواع سردردها در سنين جواني و ميانسالي ،در جوامع پر استرس امروزي كه انواع فشارهاي اقتصادي و اجتماعي بر مردم تحميل ميشود، نياز به كلينيك هاي تخصصي سردرد با هدف ارائه خدمات ويژه به افراد مبتلا به انواع سردردها، تحت نظر پزشك متخصص مغز و اعصاب، بيش از هر زمان ديگري احساس ميشود.

گفتيم كه ميگرن سردردي تپش‌دار است كه ممكن است در يك يا هر دو طرف سر ايجاد شود و با تهوع، استفراغ يا كاهش اشتها همراه باشداين نوع سردرد يكي از مهم‌ترين مشكلاتي است كه فعاليت و عملكرد افراد بسياري را در دنيا دچار اختلال ميكند و تا قبل از روش طب درد، دارويي براي درمان قطعي آن وجود نداشت.

افراد مبتلا به ميگرن عموما با توصيه‌هاي مختلف اطرافيان مواجه هستند؛ بد نيست اين را هم بدانيد كه اكثر افرادي كه ميگرن دارند، افراد سرد مزاجي هستند كه سريع عصبي مي‌شوند و به‌ دليل اين عصبانيت آني، تغييراتي در طبع آن‌ها رخ مي دهد كه ممكن است دليل بروز سردردهاي اين چنيني باشدبه همين علت بهتر است طبع اين افراد گرم‌تر شود تا درمان سردرد سريعتر صورت بگيردشايان ذكر است كه زنان سه برابر بيشتر از مردان به سردرد ميگرني دچار مي‌شوند؛ حتي بر اساس پژوهشهاي انجام شده از هر 20 خانم نفر از ميگرن رنج مي‌برند، در حالي كه اين آمار در ميان مردان نفر از هر 20 نفر مي باشداولين علامت هاي سردرد ميگرني مي تواند در هر سني مشاهده شود، اما اين اختلال عمدتا از دوران نوجواني آغاز مي‌شود.

معمولا درمان ميگرن با استفاده از مسكن ها قرص سردرد ) و يا بوتاكس ميگرن انجام ميشود كه به صورت موقت باعث از بين رفتن سردرد شما ميشود .

نحوه تشخيص نوع سردردها از هم

آشنايي با روش طب درد

طب درد يا Pain Medicine پس از پيدايش علم پزشكي نوين با تلاش و كوشش دكتر ميشل اشتاينباخ و پروفسور حيدري كه پايه گذاران اين علم بودند، در سال 2008 طراحي شد.

در اكثر موارد ديده شده است كه استفاده از روشهاي مدرن و داروهاي شيميايي و حتي عملهاي جراحي، علاوه بر عوارض جانبي كه براي بيمار به همراه دارند، تا مدتها نتايج چندان مثبتي را ايجاد نميكنند و در اكثر موارد موجب درمان قطعي نيز نمي شوند.

اما در اين طب با استفاده از تكنولوژي هاي فوق پيشرفته، اقداماتي بر روي سيستم عصبي و عروقي و گردش خون انجام مي شود كه نتايج شگفت انگيزي به همراه دارداين روش درماني، نتايج خيره كننده اي را در زمينه درمان بيماري هاي مغز و اعصاب نمايان كرده استتقريبا يك دهه است كه اين روش با اندازه گيري دقيق سيستم عصبي و ويژگي هاي سلولي وارد دنياي طب نوين شده و به طرز عجيبي مورد استقبال بيماران قرار گرفته است.

بر اين اساس مطالعات دقيقي در رابطه با فعاليت سلولهاي مختلف بدن انجام گرفت كه نتايج آن نشان داد، سلولها و ماهيچه هاي بدن نيز همچون يك سيستم الكتريكي پيچيده عمل مي كنند و ميدان الكتريكي مينياتوري دارندبا استناد به اين روش سلولها و بافتهاي بدن نيز قادر هستند جريانات و امواج مغناطيسي را از لحاظ مشخصات مختلف از قبيل شكل و فركانس تشخيص دهندبا اين اطلاعات مي توان بسياري از اثرات درمانهاي آلترناتيو را شرح داد.

كلام پاياني

كلينيك تخصصي سردرد دكتر فرشته اسفندياري مجري روش درماني طب درد است كه شيوه‌اي تركيبي از علوم پاراكلينيك و باليني استاين متد كه توسط دو كشور آلمان و امريكا ابداع شده ، از تازه‌ترين روش‌هاي درماني بيماري‌هاي اعصاب و روان بوده و به‌ويژه در رفع مشكلات سر و گردن، درمان سردرد و مشكلات تعادلي بسيار كارآمد است.

اين مجموعه ضمن بررسي و تشخيص نوع بيماري، با استفاده از روش‌ها و تجهيزات روز دنيا در جهت درمان اقدام مي‌كند.

براي برقراري ارتباط اينترنتي با مجموعه دكتر اسفندياري و استفاده از مزاياي طب درد جهت درمان انواع بيماري‌ها  و رفع عوارض مربوطه به سايت اين مجموعه به آدرس   https://dr-esfandiari.com مراجعه نماييد.تاريخ : چهار شنبه 22 ارديبهشت 1400 | 16:36 | نویسنده : mm |

تاریخچه ساخت اتو بخار و معرفی انواع اتو تفال

 

امروزه کمتر کسی پیدا میشود که در خانه حداقل 1 عدد اتو بخار نداشته باشد و از این وسیله پر کاربرد استفاده نکرده باشد.

برندهای تولیدکننده این محصول بسیار زیاد است اما معروف ترین آن ها اتو تفال میباشد.

البته بهتر است بدانید اتو در گذشته به این شکل و شمایل نبوده است و با گذشت زمان شکل و ظاهرش پیشرفت کرده و بهبود یافته و به شکل امروزی رسیده است.

شاید جذاب باشید بدانید در گذشته یک تکه سنگ سنگین را صاف میکردن و سپس آن را بر روی حرارت آتش داغ میکردند و بر روی لباس و پارچه قرار میدادن مطمئنا تا اینجا به سختی این کار پی برده اید که اگر در گذشته زندگی میکردید سختی بسیار زیادی باید میکشیدید برای اتو کردن یک لباس!

 

اما خب به لطف پیشرفت تکنولوژی دیگر از این خبرها نیست و با وجود یک پریز برق به راحتی میتوانید انواع لباس و پارچه را اتو کنید.

در این مقاله قرار است بپرداریم به تاریخچه ساخت اتو بخار و معرفی انواع اتو بخار تفال که مطمئنا هنگام خرید به شما کمک خواهد کرد.

عکسی که در حال مشاهده آن هستید نمونه ای از اتو قدیمی میباشد که بسیار ظاهر جالبی دارد و همانطور که مشخص است ساختاری همانند اتو بخار های امروزی دارد.

اگر بخواهیم دلیل به وجود آمدن این وسیله را توضیح دهیم در اصل اتو به وجود آمد تا لباس های خیس را خشک کند این تعریفی کلی برای این محصول میباشد اما رفته رفته کاربری آن مقداری تغییر کرد و تبدیل شد به وسیله ای برای از بین بردن چین و چروک لباس ها!

اگر بخواهیم کلمه اتو را ریشه یابی کنیم ایم کله در اصلی ترکی هست ( utu ) و اصلیت این کلمه به ترکی استانبولی بر میگردد و به معنای شعله ور شدن میباشد.

اما اتو ها از اختراعشون تا به امروز از هر لحاظ تغییرات اساسی بسیار زیادی کردند. اگر بخواهیم از نظر ظاهر صحبت کنیم خب عکس هایی که در بالا مشاهده میکنید رو با اتو بخار امروزی مقایسه کنید تا متوجه پیشرفت علم و تکنولوژی بشوید.

اتوهای امروزی دارای فناوری ها و تکنولوژی های بسیار پیشرفته تری نسبت به اتوهای قدیمی هستند یکی از جذاب ترین ویژگی های که چند سال است به اتو بخار اضافه شده است قابلیت خاموشی خودکار میباشد.

همه ما حداقل یکبار تجربه سوزاندن انواع لباس و پارچه را داریم اما با ویژگی که در بالا ذکر شد و در اتو تفال هم وجود دارد باعث میشود دیگر لباس ما دچار سوختگی نشود به طوری که اگر بیشتر از 10 ثانیه اتو ثابت و بدون حرکت بر روی لباس و پارچه قرار بگیرد به صورت خودکار خاموش میشود.

این فقط یکی از کاربرد اتوهای امروزی میباشد ویژگی هایی که طی این سال ها به اتو اضافه شده است بسیار زیاد است که به ترتیب به آن ها خواهیم پرداخت.

 

1 - تنظیم خودکار بخار

به وسیله این ویژگی دیگر نگران سوختن لباس در اثر حرارت بیش از حد نباشید . تنظیم بخار خودکار باعث میشود حرارت اتو بر اساس نوع لباس و پارچه به صورت خودکار تنظم شود و نیازی به تنظیمات دستی نیست.

 

2 - سیستم ضد چکه

شاید اگر 6-7 سال پیش با اتو کار میکردید چکه کردن آب و لک شدن لباس امری کاملا طبیعی بود اما امروزه این یک ایراد بسیار بزرگ است که به کمک سیستم ضد چکه حل شده است

 

3 - بخاردهی عمودی

بخاردهی عمودی هم از آن ویژگی هایی است که اگر بخواهید مبل و پرده و لباس های نازک را بخاردهی کنید بسیار کارآمد خواهد بود به وسیله این ویژگی بخاردهی عمودی باعث میشود بدون چسباندن اتو به لباس یا پارچه موردنظر چین و چروک های سطحی را از بین ببرید.

 

4 - سیستم رسوب گیر

تمامی محصولات برقی که با آب سروکار دارند بعد از مدتی رسوب آب باعث میشود نتوانند کارکرد سابق را داشته باشند که سیستم رسوب گیر این مشکل را حل میکند اما....

 

5 - مخزن رسوب گیر

مخزن رسوب گیر هم در اتوهای سری بالا در پشت اتو قرار دارد که رسوب در آن جمع شده و میتوانید آن را تخلیه کنید .

 

* فرق مخزن رسوب گیر و سیستم رسوب گیر چیست ؟!

اگر قصد خرید اتو تفال دارید سمت اتوهایی بروید که دارای مخزن رسوب گیر هستند که پشت اتو قرار دارند و به کمک یک دستگیره بیرون کشیده و میتوان رسوب آب را تخلیه کرد. اما سیستم رسوب گیر که در اتوهای سرو پایین تر و اقتصادی تفال وجود دارد به صورت یک سوزن هست که میتوان رسوب را تخلیه کرد.

 

6 - قدرت بیشتر یا حجم بخار بیشتر ؟!

قدرت و حجم بخار 2 عامل اساسی در انتخاب اتو بخار هستند . قدرت میزان حرارت اتو و حجم بخار میزان خروجی بخار را تایین میکند که هرچه قدر این حجم بیشتر باشد سریعتری چین و چروک های لباس برطرف میشود.

 

 

مقایسه مهمترین رکن در خرید هر محصولی در بازار میباشد ، ما هم قرار است بهترین اتو بخار های تفال را به شما معرفی کنیم تا بهترین تصمیم را هنکام خرید بگیرید.

1 - اتو بخار تفال مدل FV9848

 

 

با اطمینان میتوانیم بگوییم اتو تفال 9848 بهترین اتو بخار ساخته شده تفال میباشد لازم به ذکر است این اتو بخار تفال ساخت فرانسه است و در زیر به مشخصات آن خواهیم پرداخت.

قدرت : 3200 تا 3400 وات

حجم بخار : 280 گرم حجم بخار

دارای سیستم خاموشی خودکار بسیار حرفه ای

دارای سیستم رسوب گیر و مخزن رسوب گیر

دارای فناوری ضد چکه

دارای تنظیم بخار اتوماتیک

از حق نگذریم ظاهر این اتو بخار هم بسیار جذاب است همچنین به دلیل طراحی جدید که دارد بسیار ارگونومیک و خوش دست است و باعث میشود حس بسیار خوبی هنگام اتو کشی لباس داشته باشیم.

نکته قابل توجه درباره اتو 9848 تفال جدید بودن آن میباشد و ساخت سال 2019 میباشد.

 

2 - اتو بخار تفال مدل FV9845

اتو تفال 9845 هم تمامی ویژگی های بالا را دارد و تنها تفاوتش در رنگ میباشد که آن را بسیار پرطرفدار کرده است .

 

قدرت : 3200 تا 3400 وات

حجم بخار : 280 گرم حجم بخار

دارای سیستم خاموشی خودکار بسیار حرفه ای

دارای سیستم رسوب گیر و مخزن رسوب گیر

دارای فناوری ضد چکه

دارای تنظیم بخار اتوماتیک

دارای بخاردهی عمودی

 

 

این اتو هم برای سال 2019 میباشد و رنگ مسی آن بسیار پرطرفدار و جذاب است به همین دلیل هم رقابت بسیار تنگاتنگی با اتو 9848 دارد.

 

3 - اتو بخار تفال مدل FV9747

اتو تفال 9747 هم از آن اتو های خوش فروش بازار است که به دلیل قیمت پایینتر نسب به رقبایش فروش بسیار عالی را تجربه کرد

قدرت 3000 واتی

دارای حجم بخار 230 گرم در دقیقه

سیستم خاموشی خودکار

مخزن رسوب گیر

بخاردهی همودی

این اتو محصول سال 2018 میباشد و به سبب زیایی ساخت فروش چندهزارتایی را در ایران تجربه کرد

 

4 - اتو بخار تفال مدل FV9740

اتو 9740 تفال هم مانند اتو قبلی است و همان مشخصات را دارد با این تفاوت که رنگش متفاوت است و قدرت و حجم بخار کمتری هم دارد

قدرت 3800 واتی

دارای حجم بخار 230 گرم در دقیقه

سیستم خاموشی خودکار

مخزن رسوب گیر

بخاردهی همودی

درباره این اتو میتوان به رنگ بسیار جذابش اشاره کرد که هر خریداری را مجذوب خودش میکند.

 

5 - اتو بخار تفال مدل FV4981

حالا میرسیم به یک اتو بخار اقتصادی تفال که دارای بسیار از آپشن ها است و همچنین به خاطر قیمت مناسبش حسابی پرفروش است

 

دارای قدرت 2700 وات

حجم بخار 180 گرم در دقیقه

سیستم قطع کن خودکار

سیست رسوب گیر

تنظیم خودکار بخار

همانطور که مشخصات رو خوندید این اتو دارای بسیاری از ویژگی های اتو های رده بالا است با این تفاوت که قدرت پایینی دارد اما برای استفاده روزمره مناسب است.

 

نتیجه گیری

در این مقاله به تاریخچه و دلیل پیدایش اتو بخار پرداختیم و ویژگی هایی که انو بخار امروزی دارند را گفتیم همچنین بهترین مدل اتو بخار تفال هم بررسی کردیم برای خرید انتخاب های شما بسیار زیاد است سعی کنید قبل از خرید اتو این مقاله را به خوبی بخونید.

 تاريخ : سه شنبه 14 ارديبهشت 1400 | 16:14 | نویسنده : mm |

تارخچه ماساژ

اعزام ماسور به منزل شواهد باستان شناسی ماساژ در بسیاری از تمدن های باستان از جمله چین ، هند ، ژاپن ، کره ، مصر ، روم ، یونان و بین النهرین یافت شده است.

قبل از میلاد 2330: مقبره اکمانتور (همچنین به نام "مقبره پزشک") در سقاره ، مصر ، دو مرد را نشان می دهد که روی پا و دستان خود کار می کنند ، احتمالاً ماساژ می دهند.

قبل از میلاد 2000: کلمه muššu'u ("ماساژ") برای اولین بار نوشته شده و کاربرد آن در برخی از متون سومری و اکدی در اوایل قرن 21 در بین النهرین باستان توصیف شده است.

قبل از میلاد 722–481: هوانگدی نیجینگ در دوره بهار و پاییز چین تشکیل شده است. Nei-jing مجموعه ای از دانش پزشکی است که تا آن تاریخ شناخته شده است و پایه و اساس طب سنتی چین است. ماساژ در 30 فصل مختلف نی جینگ ذکر شده است. این روش استفاده از تکنیک های مختلف ماساژ و نحوه استفاده از آنها در درمان بیماری های خاص و آسیب ها را مشخص می کند. این متن که به عنوان "قانون داخلی امپراطور زرد" نیز شناخته می شود ، به دانش پزشکی قبلی از زمان امپراطور زرد (تقریباً 2700 سال قبل از میلاد) اشاره دارد ، برخی را گمراه می کند و معتقدند متن خود در زمان امپراتور زرد نوشته شده است (که قبل از تاریخ مکتوب)

قبل از میلاد 762 "در ایلیاد و ادیسه ماساژ با روغن و مواد معطر به عنوان ابزاری برای شل شدن اندام خسته رزمندگان و راهی برای کمک به درمان زخم ها ذکر شده است."

قبل از میلاد 700 بیان کو ، اولین پزشک شناخته شده چینی از ماساژ در عمل پزشکی استفاده می کند.

قبل از میلاد 500 Jīvaka Komarabhācca. طبق گفته های كانون بودایی Pāli ، جیواكا پزشك شاكایمونی بودا بود. به دلیل تأسیس و توسعه سبکی از ماساژ که منجر به نوع ماساژ انجام شده در تایلند امروزی می شود ، به جیواکا اعتبار داده می شود. او پزشک و جراح بود ، اما ماساژ درمانی نبود.

قبل از میلاد 493: مرجع احتمالی کتاب مقدس "معالجه" روزانه با روغن مربا را به عنوان بخشی از رژیم زیبایی همسران خشایارشا مستند می کند (استر ، 2:12).

قبل از میلاد 460: بقراط نوشت: "پزشک باید در بسیاری از امور باتجربه باشد ، اما مطمئناً در مالش"

پیش از میلاد 300 Charaka Samhita اعتقاد بر این است که قدیمی ترین رساله از سه رساله قدیمی پزشکی آیورودا ، از جمله ماساژ است. سوابق سانسکریت نشان می دهد که ماساژ مدتها قبل از آغاز تاریخ ثبت شده در هند انجام شده است

AD 581: دکتر Sun Si Miao ده روش ماساژ جدید را معرفی کرده و با استفاده از ماساژ درمانی ، درمان بیماری های دوران کودکی را سیستماتیک می کند.

سال 581: چین دپارتمان ماساژ درمانی را در دفتر پزشکان سلطنتی تأسیس می کند.تاريخ : سه شنبه 24 فروردين 1400 | 15:29 | نویسنده : mm |

تجربه یک بیمار از هزینه جراحی بواسیر با لیزر

تجربه یک بیمار از هزینه جراحی بواسیر با لیزر

تقریبا دو سالی میشد که من دچار هموروئید بودم ، هر راهی که برای درمان پیشنهاد میدادند ، عملی میلکردم از طرفی شده بودم – مستر تستر – که انواع روشهای درمانی و پمادها و داروهای ضد بواسیری را تست میکردم ، نتیجه هم میگرفتم اما بصورت مقطعی بود یعنی یه چند روزی از درد و سوزش خبری نبود ولی با توجه به اینکه شغلم طوری بود که باید از صبح تا شب پشت سیستم باشم . مرتبا درد بواسیرم عود میکرد روزانه 2 یا 3 بار توی لگن اب گرم با محلول بتادین می نشستم ولی ثمری نداشت.

تا اینکه تصمیم به جراحی هموروئیدم با لیزر گرفتم به مراکز درمانی و کلینیک های مختلفی سر زدم هر کی قیمتی پیشنهاد میداد تا اینکه به سفارش یکی از دوستانم به پزشکی در شهرستان رشت مراجعه کردم و با یک کلینیک تخصصی توافق کردیم که بستری بشم . حدود ساعت 11 صبح در کلینیک پذیرش شدم و ساعت 5 غروب منو به اطاق عمل بردند بعد از اینکه به هوش امدم فردا صبح ساعت 11 با نظر پزشکم ترخیص شدم . و الان بعد از اون مدت دیگه خبری از درد نیست . هزینه جراحی هموروئید من با لیزر بعلاوه هزینه یک شب بستری در بیمارستان خصوصی حدود 2300000 تومان در سال 94 شدو در همین سال هزینه جراحی در یکی از کلینیکهای تهران 4500000 تومان بهم پیشنهاد شد که خارج از توان مالی بنده بود .

بهترین جراح بواسیر در تهران

            ·         شقاق مقعدی : شقاق یک نوع زخم دهانه مقعدی است که بصورت چاک خوردگی میباشد . در این نوع بیماری معمولا هنگام توالت رفتن و دفع مدفوع با خون ریزی و سوزش و خارش شدیدی همراه است باید بهتون بگم که این نوع هموروئید بدترین و دردناکترین نوع ان است .

            ·         هموروئید داخلی : که بصورت یک زائده گوشتی داخل ناحیه مقعدی رشد کرده و بعد از هر یک اجابت مزاج متورم شده و حتی در معدود مواردی بیرون زده گی دارد درد کمتری دارد با اب سرد شستشو شود درد کمتری احساس میشود ولی بهتر ان است که هر چه زودتر این زائده جراحی شود چرا که با هر دفعه اجابت مزاج این زائده گوشتی متورم شده و بزرگ و بزرگتر میشود

            ·         هموروئید بیرونی که باز هم بصورت یک زائده گوشتی بیرون دهانه مقعد رشد میکند تقریبا در صورت تداوم تبدیل به شقاق از نوع دسته اول میشود . این نوع بیرون زدگی بواسیر هم نیاز به جراحی دارد .

            ·         خانمهای باردار در مورد درمان بواسیر خونی در بارداری یک مقدار حوصله به خرج بدهید و با پزشکی متخصص زنان و زایمان مشورت کنید .

 

قیمت تقریبی جراحی هموروئید با لیزر در تهران و کرج

این هزینه ها برای شهر تهران براورد شده در سایر استانها ممکن است قیمتها تا حدودی کمتر باشد . اما اگر میخواهید یه امار تقریبی قیمتی داشته باشید . میتوان به جدول استناد کرد از انجا که هیچ تعرفه ای برای این گونه جراحی ها در نظر گرفته نشده است با توجه به فرمی که در اطاق پزشک پر میکنید و یک سری معیارهای دیگر برای شما هزینه ای در نظر میگیرند که جای چک چک و چونه هم دارد .

در ضمن هزینه و دستمزد جراحی که قراره شما را جراحی یا لیزر کند ، جدای از هزینه بستریی شدن در کلینیک خصوصی میباشد . معمولا هر جراحی با یک سری کلینیکهای خصوصی قرارداد دارد که بیماران خود را برای بستری شدن به انجا معرفی میکنند . که هزینه این کلینیکها بعلاوه دستمزد جراح تا سقف 5 یا 6 میلیون تومان با توجه به نرخ تورم حاکم بر جامعه اب میخورد . جراح خانم برای بواسیر

 

قطعا هر بیماری باید 24 ساعت کامل تحت نظر در کلینیک مد نظر باشد چیزی به نام سرپایی و جراحی فوری هم نداریم .

البته در جراحی سنتی هم به این منوال است منتها پذیرش در اکثر بیمارستانها که پزشکان متخصص و جراح انجا حضور دارند صورت میگیرند . با یکی دو میلیون تومان تفاوت قیمت میتوانید خودتان را جراحی کنید . دستمزد جراح سنتی از یک میلیون تا زیر دو میلیون تومان میرسد . هزینه یک شبانه روز بستری در بیمارستان اگر بیمه در نظر نگیریم از یک تا یک و نیم میلیون میرسد.

 

اگر از هزینه بالای جراحی هموروئید با لیزر بگذریم . به جرائت میتوان گفت این نوع جراحی قابل قبولتر است چون هم وقت کمی از بیمار میگیرد و هم روند بهبودی سریعتر صورت میگیرد درصد عود مجدد بواسیر در این نوع جراحی تقریبا کمتر است . بیمار خیلی زودتر میتواند بعد از عمل سرپا شده و به کارهای روزمره اش برسد درد کمتری هم دارد . البته بعد از گذشت 48 ساعت تقریبا ناحیه لیزر شده دردی ندارد . در این روش سرعت بهبودی بالاتره و درد کمتری احساس میشود .

اما در جراحی انواع هموروئید به روش سنتی شاید یک مقدار هزینه های ان کمتر باشد اما این نوع درمان یه مقدار دست و پا گیره به مدت یک هفته کامل بیمار زمینگیر میشه . انواع پمادها را هنگام دوران نقاهت باید مصرف کند چند بار نزد جراح خود برگردد برای پانسمان و این قبیل کارها در طول مدت درمان رژیم غذایی خاصی باید دنبال کند و حجم مواد غذایی خود را تقیل دهد .

 

عمل بواسیر با لیزر هیچ گونه تعرفه ای ندارد مانند جراحی زیبایی بینی و صورت است که تعرفه بخصوصی ندارد و اکثر پزشکان هم بیمه قبول نمیکنند و قیمتها را بصورت عرفی و با توجه به تورم حاکم بر جامعه تعیین میکنند ولی اگر این هزینه ها خارج از توان مالی شما است و یا اینکه از جراحی میترسید

 

حتما با یک پزشک عمومی در این رابطه مشورت کنید ممکن است نیاز به جراحی نداشته باشید و با روشهای درمانی خانگی ، هموروئید شما قابل درمان و بهبودی باشد . سعی کنید در مدت زمانی که برای خودتان تعیین میکنید حتما بخش قابل توجهی از درامدتان را پس انداز کنید تا از پس هزینه های جراحی بیایید .

 

 تاريخ : سه شنبه 24 فروردين 1400 | 15:24 | نویسنده : mm |

would-be clinical supervisor from Iran denied from Canada

 

Ramin Fallah was meant a security hazard since he had worked at an Iranian import firm that was 'of WMD (weapons of mass annihilation) concern'

 

TORONTO — An Iranian who put more than $1-million out of a Toronto-based clinical affiliation and was set to change into its VP has been ousted from Canada over his supposed interfaces with Tehran's atomic program.

 

The Canada Border Services Agency would not issue a work grant to Ramin Fallah, 49, naming him a security hazard since he had since a long time past worked at an Iranian import firm that was "of WMD (weapons of mass destruction) concern."

 

As demonstrated by a CBSA report checked "Secret," some spot in the extent of 1996 and 2013 Fallah was utilized by Fanavari Azmayeshgahi, which "has been secured with protecting related with the Iranian atomic program."

 

Thus, the CBSA denied his application for a three-year work grant. Fallah had looked for the visa in Turkey so he could move to Toronto to fill in as VP and director tasks official of Canadian Plasma Resources.

 

 

The affiliation stood separated as truly newsworthy a year earlier when it offered to pay blood promoters, setting off a request with the Ontario government. As necessities be, Canadian Plasma Resources completed designs to open 10 private plasma gathering focuses nearby.

 

Notwithstanding, court narratives show the affiliation experiences also run into issue with Canadian movement specialists more than Fallah, who put $1.3 million in its holding affiliation and had been picked to take a senior situation at its parent, Exapharma Inc.

 

The choice denying Fallah's work license was kept up by the Federal Court on Friday. The decision depended generally upon coordinated affirmation about Fanavari Azmayeshgahi that the public force persuaded Justice Robert Barnes not to uncover on the grounds doing so could hurt public security.

 

While Iran has since a long time past denied it has an atomic weapons program, Prime Minister Stephen Harper has reproached Tehran for "lying" about its targets. A Canadian understanding appraisal says Iran is in any event looking for the ability to pass on atomic rockets.

 

Iran's atomic program is being grown for the most part by obtaining twofold use advances and materials and redirecting them into atomic creation, a planning that has influenced overall assents against a great rundown of Iranian firms.

 

Canadian Plasma Resources couldn't be followed remark. A land posting shows that its office on Spadina Ave. in Toronto is up for rent. The telephone at the region recorded in corporate records as its enlisted office was out of reach.

 

"We are deadened considering the route that there is no affirmation to show that there incorporates public security here," Fallah's legitimate guide Cathryn Sawicki said Wednesday. She said if Fallah or Fanavari Azmayeshgahi were a danger they would be recorded under Canada's Special Economic Measures Act rules, yet they are without a doubt not.

 

Fanavari Azmayeshgahi keeps participating in the United States, United Kingdom, Germany and somewhere else, she said. "It's not agreeable what the main problem or concern was. All we know is that it had to do with atomic augmentation, most likely," Sawicki said.

 

At the Federal Court, another attorney watching out for Fallah had battled that Fanavari Azmayeshgahi was "a crucial import relationship in the field of assessment center stuff" and was not on Canada's outline of upheld Iranian affiliations.

 

"Mr. Ramin Fallah doesn't nor has he anytime worked for an around the globe affirmed segment that supervises item and things that are recorded under SEMA (Special Economic Measures Act) rules," Immi Sikand made.

 

"His admission to Canada would address no security hazard as he has no current or past information on stock and moreover things that could or would be traded with Iran to add to the enlargement chances introduced by Iran's weapons programs or atomic endeavors."

 

In any case, the CBSA's National Security Screening Division wrote in a 8-page Inadmissibility Assessment of Fallah that Fanavari Azmayeshgahi "has been perceived in open sources and by related governments like a substance of WMD concern."

 

The United Kingdom thinks about everything "a substance that presents 'unsuitable hazards of redirection to a WMD program of concern,'" while Japan also remembered it as "a part of potential WMD concern," the CBSA report said. For instance, Fanavari Azmayeshgahi imports x-column machines, which are principal for WMD creation, it said.

 

"While considering the recently referenced, there are sensible grounds to recognize that the contender, by sensibility of his situation as Managing Director of Fanavari Azmayeshgahi Company, and by trustworthiness of this current affiliation's addressed relationship in the acquiring related with the Iranian atomic program, conveys a threat to the security of Canada and its accessories," CBSA made.تاريخ : سه شنبه 19 اسفند 1399 | 15:11 | نویسنده : mm |

فواید رژیم کتوژنیک را بیشتر بشناسید!

 

رژیم کتوژنیک یکی از رژیم های مشهوری است که در حال حاضر در ایران نیز به وفور از آن برای کاهش وزن استفاده میشود. این رژیم که در ابتدا برای بیماران صرع طراحی شده بود، پس از آزمایش های مختلف نشان داد که برای کاهش وزن نیز میتواند موثر باشد.

 به همین دلیل از آن به بعد افراد متعددی از آن به منظور لاغری استفاده کردند. البته فواید رژیم کتوژینک صرفا به همین یک مورد و یا کاهش حملات بیماران صرع خلاصه نمیشود. فواید بسیاری وجود دارد که ثابت میکند، استفاده از این برنامه غذایی برای بدن بسیار مفید است. با ما همراه باشید تا این فواید را مورد مطالعه و بررسی قرار دهیم.

 

فواید رژیم کتوژینک، مختصری در مورد رژیم کتوژینک

رژیم کتوژنیک از جمله رژیم های کم کربوهیدرات است. البته رژیم های مختلفی وجود دارند که در دسته رژیم های لو کرب یا کم کربوهیدرات قرار میگیرند.

اما این رژیم خصوصیات خودش را دارد. درصد بندی این رژیم به این صورت است که باید از 5% کربوهیدرات، 25% پروتئین و 70% چربی استفاده شود. با توجه به این موضوع بدن بعد از مدت زمان کوتاهی وارد حالت کتوز میشود.

در این حالت بدن به جای استفاده از کربوهیدرات و قند برای تامین انرژی مورد نیازش، عادت به استفاده از چربی برای این منظور میکند. در نتیجه بعد از مدتی شروع به چربی سوزی و استفاده از چربی های زائد ناحیه شکم و پهلو میکند.

به همین دلیل است که بسیاری از سلبریتی ها مانند مگان فاکس از این رژیم برای کاهش وزن استفاده کرده اند. چرا که کاهش وزن و چربی سوزی بسیار خوبی در مدت زمان مناسب و معقولی اتفاق می افتد.

در این مقاله قصد داریم تا از زاویه دیگری به این رژیم مشهور بپردازیم. در واقع میخواهیم در مورد فواید رژیم کتوژنیک و تاثیری که روی بدن میگذارد بیشتر صحبت کنیم.

1. فواید رژیم کتو؛ مقاومت در مقابل سرطان

انسولین یک هورمون است که به بدن این امکان را می دهد تا قند را ذخیره یا به عنوان سوخت مصرف کند. رژیم کتوژنیک به شما کمک می کند تا سوخت را ازاین طریق سریع تر بسوزانید. پس نیازی به ذخیره سازی آن ندارید. این بدان معناست که بدن انسولین کمتری می سازد چون نیاز کمتری به آن دارد. این موضوع به شما کمک می کند تا در برابر برخی از انواع سرطان مقاوم تر باشید و حتی سرعت رشد سلول های سرطان را کاهش می دهد. اگرچه تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.

2.رژیم کتوژنیک و مقابله با آکنه

کربوهیدرات‌ها با شرایط پوست مرتبط هستند. پس کم کردن آن‌ها ممکن است کمک کند. با کاهش انسولین، رژیم کتوژنیک به کاهش شیوع آکنه کمک می‌کند. انسولین در بدن شما می‌تواند باعث ترشح هورمون‌های دیگری شود که سبب بیماری شوند.

3. رژیم کتوژنیک و مقابله با آکنه

کربوهیدرات‌ها با شرایط پوست مرتبط هستند. پس کم کردن آن‌ها ممکن است کمک کند. با کاهش انسولین، رژیم کتوژنیک به کاهش شیوع آکنه کمک می‌کند. انسولین در بدن شما می‌تواند باعث ترشح هورمون‌های دیگری شود که سبب بیماری شوند.

4. سندرم تخمدان پلی کیستیک

این سندروم زمانی اتفاق می‌افتد که تخمدان‌های یک زن بزرگتر ازآنچه باید باشند، می شود و کیسه‌های کوچک پر از مایع اطراف تخم ها تشکیل می‌شوند که دلیل آن سطح بالای انسولین است. رژیم لاغری کتوژنیک که انسولین تولیدی و مورد نیاز شما را کاهش می‌دهد که همراه با ایجاد تغغیرات در سبک زندگی نظیر ورزش کردن و کاهش وزن، به درمان آن کمک می‌کند.

5. بهبود سیستم گوارش با رژیم کتوژنیک

رژیم کتو می‌تواند معده و روده را آرام کند. در نتیجه، فرد با گاز معده، درد شکم، گرفتگی عضلات شکمی و … بسیار کمتر مواجه می‌شود. برای برخی افراد این مزیت رژیم کتوژنیک بسیار مهم و مفید است. از زمان آغاز رژیم تنها یک یا دو روز طول می‌کشد تا متوجه بهبود عملکرد لوله گوارش خود شوید.

6. کنترل قند خون و بیماری دیابت با رژیم کتوژنیک

رژیم غذایی کتوژنیک نه‌ تنها باعث لاغری و کاهش وزن می‌شود، بلکه بهترین روش برای معکوس کردن روند پیشروی بیماری خطرناک دیابت نوع 2 هم به شمار می رود. دلیل این امر هم کاهش طبیعی سطح قند خون و حذف اثر منفی انسولین بالای خون در این بیماران است. اگر شما دیابت دارید، به خصوص دیابت نوع اول بسیار مهم است که با پزشک خود در رابطه با تغییر رژیم غذایی خود مشورت کنید.

7. رژیم کتوژنیک و بیماری‌های قلبی

عجیب به نظر می‌رسد که رژیمی که چربی بیشتری دارد، باعث افزایش چربی خوب و کاهش چربی بد شود، اما رژیم کتوژنیک آن را انجام می‌دهد. این ممکن است به این دلیل باشد که تولید انسولین کمتر (که نتیجه این رژیم است) می تواند از تولید بیشتر کلسترول توسط بدن جلوگیری کند. این بدین معناست که شانس شما برای داشتن فشار خون بالا، شریان‌های سخت شده، نارسایی قلبی و دیگر شرایط قلبی کاهش می‌یابد.

 

منبع : https://virgool.io/@zibasheemتاريخ : سه شنبه 5 اسفند 1399 | 4:10 | نویسنده : mm |

Saffron effect on human body

 

Saffron is the most expensive spice in the world with amazing strong smell and distinctive color. It is a rich source of anti-oxidant with many health benefits. It is well believed that this spice plays a great role in improving mood, fight against oxidative stress as well as many other health benefits that are discussed further in this post. Generally saffron is safe for most of the people.  

Cancer:

The red-golden color comes from Crocin which is the main ingredient of Saffron. The Crocin -aka water soluble carotene- is the main anti-oxidant in saffron that is believed to make the cancer cells more fragile against chemotherapy drugs. Crocin also activates apoptosis in different types of human cells, especially in soft tissue sarcoma as well as ovarian carcinoma and colon adenocarcinoma. Given that, the components of this spice have the power to inhibit malignant cells that are cancerous despite not having any effects on normal and healthy cells. In addition, these components stimulates the cancerous cells information to immune cells that destroy the cancer cells.

Weight loss:

There are many studies for saffron effect on weight loss as well as evidence and experiments suggesting that it curbs the appetite and promotes weight loss by increasing level of serotonin of the brain. As snacking is one of the main reasons for unwanted weight gain, the curbing appetite of the spice by reducing the craving helps to overcome this problem. Study also shows that taking the extract of saffron helped to reduce the waist circumference and body mass index of people with coronary artery disease.

Following a small study, a group of healthy women who took saffron for eight weeks lost significant weight compared to the other group which did not take the supplement. They felt fuller and less desired to snack.

Other theories suggest that by enhancing the mood as the primary effect of saffron on the body, the desire to snack is reduced.

Memory loss and Alzheimer:

Studies show that the components of saffron, especially the Crocin, have positive effect in the age related mental impairment. Saffron produces huge impact in treatments of Alzheimer by producing superior outcome on cognitive function in the treatments by reducing the dementia. The main ingredient in the spice rises the acetylcholine which is believed to improve managing the cognitive symptoms of Alzheimer disease.

Aphrodisiac:

It has great effect on increasing both sexual drive and function in men and women. According to several studies, Saffron may have aphrodisiac properties especially in people who are under anti-depressant treatments. Although it has not proven any effects on semen characteristics, taking saffron significantly improves the erectile function, libido and satisfaction in men and increases lubrication and sexual desire in women while reduces the related pains. In case of low libido, saffron acts as sexual stimulant that is recommended to be mixed with warm milk and consumed before the action.

Mood Booster:

The main characteristic of saffron is to lighten the mood by increasing the dopamine in the brain without any effects on the level of other hormones in the brain. It has significant positive effect on treating the moderate depression. Yet more studies and experiments are needed to be carried out to make this spice as official treatment for depression. So far, it has been proven that it has less side effects than many other chemical treatments.

Source of Anti-oxidant:

Saffron is a rich source of components that act as anti-oxidant in human body. The major molecules are crocin safranal and kaempferol. Croceton and Crosin which play the main characteristic of the saffron color, protect brain cells against progressive damage. These anti-oxidants improve the fight against free radicals and oxidative stress which are known to play significant role in the development of cancer, heart disease. Therefore it is strongly believed that these anti-oxidants increase the human health protection.

Buy saffron and boost your mood today.

 تاريخ : شنبه 2 اسفند 1399 | 15:19 | نویسنده : mm |

ونیر کامپوزیت چیست؟

ونیر کامپوزیت یا ترمیم ظاهر زیبایی دندان از دست رفته بیمار یکی از اهداف اصلی دندانپزشکی در ناحیه قدامی است. طی چند سال گذشته مواد و روشهای درمانی جدیدی روی صحنه آمده و عملکردهای ما را روز به روز بهبود می بخشد. بیشتر و بیشتر دندانپزشکان به جای سایر گزینه های درمانی ، رویکردهای محافظه کارانه و زیبایی مانند روکش مستقیم را ترجیح می دهند. 

 

روکش های دندانی می توانند نقایص دندان را بپوشانند و لبخندی یکنواخت و روشن به شما بدهند.

 

نقص می تواند شامل دندان هایی باشد که کج یا نامرتب ، بریده ، لکه دار یا تغییر رنگ یافته اند یا ممکن است مینای دندان شما فرسوده باشد.

 

روکش ها بخشی از دندانهای شما را می پوشانند اما در واقع با تاج هایی که ضخیم تر هستند و کل دندان را پوشش می دهند - عقب و جلو متفاوت هستند. تاج ها معمولاً نیاز به تراش بیشتر دندان دارند که ممکن است با روکش به آن احتیاج داشته باشید یا نداشته باشید.

 

اگر دندان های شما از نظر شکلی خوب هستند و فقط می خواهید شکل ظاهری آنها را تغییر دهید ، از جمله شکل یا رنگ آنها ، ممکن است روکش انتخاب خوبی باشد.

 

از تاج معمولاً فقط برای دندانهایی استفاده می شود که آسیب بیشتری دیده باشند. به عنوان مثال ، اگر دندان شما شکسته است یا به کانال ریشه نیاز دارید ، تاج ممکن است راه حل بهتری باشد.

 

یک دندانپزشک ممکن است بین 3 نوع روکش انتخاب کند: روکش کامپوزیت مستقیم ، روکش کامپوزیت غیر مستقیم و روکش پرسلن.

 

روکش های کامپوزیت مستقیم ، روکش های ساخته شده از ماده رزین کامپوزیت است که مستقیماً روی دندان های شما قرار می گیرد.

 

خیلی طول نمی کشد که دندانپزشک دندان های شما را برای استفاده از روکش آماده کند و روند استفاده از آن حداقل تهاجمی محسوب می شود.

 

تفاوت اصلی بین روکش های کامپوزیت مستقیم و غیرمستقیم روند استفاده است - نه ماده واقعی مورد استفاده.

 

دندان های شما همانند روکش های کامپوزیت مستقیم آماده می شوند ، اما روکش ها به صورت "غیرمستقیم" در خارج از دهان در مطب دندانپزشکی یا آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شوند.

 

تا زمان ساخت روکش های غیرمستقیم ، مجموعه ای از روکش های موقت دریافت خواهید کرد. در قرار بعدی ، روکش های کامپوزیت غیر مستقیم با یک لایه چسب روی دندان های شما قرار می گیرند.

 

روکش های کامپوزیت غیرمستقیم بهتر از نسخه مستقیم در برابر سایش بیشتر مقاومت می کنند و در برابر شکستگی مقاومت می کنند. گرچه هزینه آنها بیشتر از روکش های کامپوزیت مستقیم است.

 

 

روکش های چینی سفارشی برای دندان های شما از چینی ساخته شده است.

 

دندانپزشک از دندان شما تأثیر می گذارد ، بنابراین می توان روکش را از قالب آزمایشگاه دندانپزشکی تهیه کرد ، روندی که ممکن است یک هفته یا بیشتر طول بکشد. هنگام انتظار ، مجموعه ای از روکش های موقت دریافت خواهید کرد ، دقیقاً مانند روکش های کامپوزیت غیر مستقیم.

 

هنگامی که دندانپزشک آماده شد ، پوسته های ظریف چینی را در جلوی دندانهای شما سیمان کرده و آنها را به گونه ای شکل می دهد که حتی الامکان طبیعی به نظر برسند.

 


تاريخ : یک شنبه 19 بهمن 1399 | 13:32 | نویسنده : mm |

چین و روسیه مقصد اولیه برای تحصیل دانشجویان

همیشه وقتی اسم مهاجرت و به خصوص ادامه تحصیل در خارج از کشور را میشنویم، ناخودآگاه نام کشورهایی مانند کانادا ، آلمان و یا استرالیا به ذهنمان میرسد ولی آیا میدانستید کشورهایی هم هستند که با هزینه های کمتر نسبت به کشورهای ذکر شده و با همان کیفیت و رتبه بالا (در بعضی موارد حتی بهتر از آنهامیتوانید برای ادامه تحصیل اقدام نمایید؟!

 

در این مقاله قصد داریم شما رو با مهمترین مزایایتحصیل در کشور چین و مزایای تحصیل در کشور روسیه آشنا سازیم:

کشور روسیه از جمله کشورهایی است که با داشتن دانشگاه های بسیار با کیفیت و سطح علمی بالا باعث شده است تا از چند سال گذشته شرایط ادامه تحصیل در روسیه محبوبیتی زیادی پیدا کندداشتن یک مدرک معتبر بین المللی باعث می شود تا شما بتوانید علاوه بر ایران در بسیاری از کشورهای دیگر مشغول به کار شویداز طرفی کشور روسیه در جهان یکی از برترین برگزارکنندگان دوره های آموزش تخصصی برای ریاضیدان ها، فیزیکدان ها، شیمیدان ها، زمین شناسان، مهندسان، برنامه نویسان، پزشکان و متخصصان در سایر رشته های علوم طبیعی به شمار می رود

 

در زیر به مهمترین مزیت های تحصیل در روسیه  میپردازیم :

تمایز تحصیل در روسیه نسبت به دیگر کشورها

            ·         طبق گزارشات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ، روسیه در مقایسه با کانادا ، ژاپن و آمریکا ، چشم انداز بهتری برای ادامه  تحصیل دانشجویان بین المللی دارد.

            ·         تحصیل در روسیه برای دانشجویان خارجی زندگی ای پر از هیجان وشگفتی را به ارمغان می آورد چرا که دانشجویان ازحمل و نقل عمومی ، موزه ، کتابخانه ، تئاتر ، کنسرت ، پارک و ... با شرایط ویژه استفاده می کنند ، همچنین برای استفاده از امکانات تفریحی و سرگرمی ها  از تخفیفات   بهره مند می شوند.

            ·         فاصله روسیه به خصوص شهر مسکو از ایران کوتاه است و تفاوت ساعت فقط سی دقیقه می باشد .

            ·         به دلیل روابط دیپلماتیک خوب ایران و روسیه اخذ ویزا و اقامت در روسیه بسهولت صورت میپذیرد .

            ·         تحصیل گروه پزشکی در روسیه (داروسازی ، پزشکی و دندانپزشکیبا دیپلم تجربی و ریاضی بدون در نظر گرفتن شرایط سنی انجام میشود.

            ·         اخذ بورسیه تحصیلی علی الخصوص برای متقاضیان واجد شرایط در مقطع دکترا   امکان پذیر است.

            ·         حدود 260 میلیون نفر در سرتاسر جهان به زبان روسی صحبت می کنند و حدود 10.5 میلیون خارجی به طور منظم روسی را آموزش میبینندآماده سازی دانشجویان بین المللی  شامل دوره یک ساله زبان روسی است  که همان پادفک نام داردعلاقمندان بتحصیل در روسیه ، بدون ارائه مدرک زبان و به صرف گذراندن این دوره در دانشگاههای روسیه مشغول بتحصیل خواهند شد .

            ·         تحصیل در دانشگاههای روسیه بسیار به صرفه تر از کشورهای اروپایی میباشد مخصوصا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی که هزینه های بسیار کمتر و ورودی آسان تری دارند.

برای دریافت مشاوره رایگان جهت اخذ پذیرش و بورسیه در دانشگاه های روسیه ، هم اکنون میتوانید با موسسه بنیاد جهانی پژوها با نیم قرن تجربه اعزام دانشجو تماس حاصل فرمایید.

کشور چین به دلیل رشد اقتصادی بالایی که در چند دهه اخیر داشته بر روی دانشگاه ها و منابع انسانی سرمایه گزاری کرده است و این امر موجب شده که بازار کار مناسبی برای فارغ التحصیلان دانشگاه های چین فراهم شود.

چین به دلیل سابقه طولانی فرهنگ و تمدن و پیشرفت های علمی چشمگیر یکی از محبوب ترین مقصدهای مطالعه در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی می باشدرتبه دانشگاه های پیشرفته و مدرن این کشور در رنکینگ های معتبر دانشگاه های سراسر جهان قرار گرفته است و همچنین در فهرست بهترین و ارزانترین دانشگاه های جهان به حساب می آیندتحصیل و زندگی در چین بسیار ارزان تر از کشورهای اروپایی و حتی سایر کشورهای آسیایی می باشد.

 

در زیر به مهمترین مزیت های تحصیل در چین میپردازیم :

تمایز تحصیل در چین نسبت به دیگر کشورها

 هزینه های مناسب زندگی در مقایسه با کشورهای غربی

            ·         در مقایسه با آمریکا ، اروپا و حتی برخی از کشورهای آسیایی نظیر هند ، مالزی و سنگاپور و . . .   زندگی و تحصیل در چین   مقرون به صرفه تر  میباشد .

            ·         شهریه دانشگاه های چین در اکثر رشته ها حتی در پزشکی بسیار مناسب است و همچنین بر خلاف دانشگاه های مشابه در غرب ، با شرایط خوب ، پذیرای دانشجویان ما هستند.

            ·         از نظر توان نظام دانشگاهی، چین در رتبه دوم قرار داردچندین دانشگاه برتر دنیا در چین واقع شده اند و علاوه بر ایران ، تمام کشورها مدارک تحصیلی چین را بخوبی ارزشیابی خواهند کرد

            ·         امکان تحصیل به زبان انگلیسی.

            ·         حتی بدون اینکه مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید، می توانید در اکثر دانشگاه های چین تحصیل کنید.

            ·         برای آینده شغلی دانشجویان مخصوصا علاقه مندان به تجارت فرصت خوبی می باشد.

            ·         مراکز علمی در چین به دانشجویانی که سابقه تحصیلی خوبی را پشت سر گذاشته اند  تسهیلات بورسیه مقرری اعطا خواهد کرد

            ·         استقرار در محیط خوابگاهی بسیار دلپذیرهمراه با امکان استفاده از کلیه تسهیلات درمانی ، ورزشی ، رستوران ، کمپ دانشجویی و . . .

            ·         امنیت بالای شهروندان در چین.

            ·         امکان قرار گرفتن در جریان سرعت توسعه اقتصادی و تکنولوژی چین.

            ·         دریافت ویزای تحصیلی چین برای دانشجویان و همراهان وی به سادگی انجام میشود..  

 

هم اکنون میتوانید با موسسه بنیاد جهانی پژوها با نیم قرن تجربه اعزام دانشجو برای مشاوره رایگان جهت تحصیل در چین تماس حاصل فرمایید.

مزایای موسسه بنیاد جهانی پژوها:

            ·         نیم قرن سابقه و تجربه در زمینه اعزام دانشجو.

            ·         دارای مجوز رسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری

            ·         تمدید بموقع مجوز فعالیت توسط ارگان مربوطه

            ·         موفقیت 98 درصدی از پروند های در دست اقدام

            ·         پاسخگویی بموقع توسط موسسه.

            ·         مشاوره رایگان.

            ·         ارائه کلیه خدمات اعزام ، پذیرش ، صدور ویزا ، تهیه بلیط مناسب ، خدمات استقبال ، انتقال و راهنمایی در کشور مقصد ، همراهی دانشجو تا یک هفته پس از ورود و پشتیبانی تا پایان سال اول.

            ·         جزو موسسات برتر اعزام دانشجو.

            ·         مهم ترین امتیاز ما رضایت 97 درصدی مشتریان از مجموعه ماست.

            ·         نماینده رسمی و انحصاری دانشگاههای کشورهای چین و روسیه در ایران.

 

 

   http://www.studentvisa.ir

تلفن تماس 88792553

 

 

 


تاريخ : شنبه 18 بهمن 1399 | 15:47 | نویسنده : mm |

بهترین کلینیک زیبایی و لاغری

انتخابیککلینیکمناسب ولاکچری در حین حال با قیمت مناسببرایدریافتخدمات درمانیو زیباییهمواره از دغدغه‌هایمراجعین و زیباجویانبوده است. امروز می‌خواهیمببینیمکه بهترین کلینیک زیبایی و لاغری چه ویژگی‌هاییدارد. مواردیو نکاتیکه در اینمقاله مطرح می‌کنیم،به شما کمک می‌کنندتا مرکزیمناسب برایخدمات پوست و موو لاغریانتخاب کنیدو بهترینخدمات و درمان‌ها را دریافتنمایید. پس با ما همراه باشیدتا ببینیممنظور از بهترینیعنیچه.

کلینیک ، یکی از مفاهیمی است که در دنیای پزشکی به کرات از آن استفاده می شود ، و تقریبا به گوش همه ی ما آشنا است.هدف اصلی هر کلینیک زیبایی ولاغری باید هدیه کردن زیبایی طبیعی و سلامت روحی و جسمی به مراجعین خود باشد ، امروزه بسیاری از افراد به زیبایی خود اهمیت می دهند و به دنبال راهی برای جوانسازی، لاغر شدن و یا لیزر موهای زائد خود هستن.

 

کلینیک به مطب یا درمانگاهی گفته می شود که خدمات پزشکی در حوضه های مختلف پزشکی ، زیبایی  و یا لاغری به زیباجویان ارائه می گردد.افراد باید در انتخاب کلینیک های زیبایی دقت زیادی داشته باشند ، زیرا در صورتی که به بهترین کلینک های زیبایی مراجعه نکند ممکن سلامتی خود و اطرافیانشان را به مخاطره بندازن.

 

ویژگی های بهترین کلینیک های زیبایی در تهران

                     ·زیر نظر وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی باشد و دارای مجوز باشد

                     ·مجهز، آرام و استریل باشد

                     ·کادر متخصص داشته باشد

                     ·پرسنل آن خوش برخورد و توجیه باشند

                     ·هزینه مناسب دریافت کنند و گران نباشد

                     ·پشتیبانی آنلاین در واتساپ یا اینستاگرام داشته باشد

                     ·مسیر رفت و آمد سر راست باشد

کلینیک رویای آبی(بلوتاچ) جزء معدود کلینیک هایی در تهران یا سطح کشور می باشد که همه این ویژگی ها را دارد و همه روزه شاهد حضور بهترین سلبریتی های ایران در آن هستیم که به زیبایی خود بسیار اهمیت میدهند. این کلینیک چندین متخصص لاغری و تغذیه، متخصص پوست و مو، متخصص زنان و زایمان را دارد که بهترین خدمات را در اختیار مراجعین خود قرار می دهد.

 

 تاريخ : دو شنبه 6 بهمن 1399 | 1:52 | نویسنده : mm |
صفحه قبل 1 1 2 3 4 5 ... 12 صفحه بعد
.: Weblog Themes By Slide Skin:.